SK
  • SK
  • EN
Motív
  • Svetlý
  • Tmavý

Nové autobusové spojenie B. Kúpele - Krynica

Bardejovské Kúpele a Krynicu prepojí pravidelné autobusové spojenie

Prešovský samosprávny kraj zaviedol od 1. júla 2023 novú cezhraničnú linku v prímestskej autobusovej doprave na trase Bardejovské Kúpele - Bardejov - Krynica v Poľsku. Spojenie bude k dispozícii dvakrát denne v každom smere, pričom jedna cesta zaberie približne 1 hodinu. Cestujúci môžu využiť zastávky v Bardejovských Kúpeľoch, na stanici a nácestných zastávkach v Bardejove, taktiež v Mokroluhu, Rokytove, Tarnove, v Kurove na obchvate, v Tyliczi pri hlavnej križovatke, v centre Krynice blízko kruhového objazdu (Krynica, Bank) a na samotnej železničnej stanici, kde je možné prestúpiť na vnútroštátne vlakové aj autobusové spoje v rámci Poľskej republiky.

Výška cestovného: platí štandardná tarifa prímestskej doravy vrátane zliav a platiť za lístok je možné v hotovosti, z dopravnej karty, tiež z platobnej (bankovej) karty.

Odchody autobusu: 

 

V lete spúšťa PSK atratívnu službu cyklobusy - Premávať budú na piatich trasách

Prešovský samosprávny kraj pripravil pre cyklistov novinku - prepravu bicyklov prostredníctvom cyklobusov. Päť cyklobusov vyrazilo na cesty od 1. júla 2023 s prevádzkou počas víkendov a každý autobus bude disponovať cyklonosičmi po 6 bicyklov. 

Cyklobusy budú v prevádzke počas sobôt a nediel, a to na trasách Prešov - Zlatá Baňa, Sabinov - Drienica, Stará Ľubovňa - Červený Kláštor, vranov nad Topľou - Domaša, Dobrá rekreačná oblasť, Snina - Nová Sedlica. 

Cena za prepravu jedného bicykla bude 1,50 € do 50 km, resp. 3,00 € do 200 km. Nakládka a vykládka bicyklov bude povolená iba vo vymedzených časoch v rámci vybraných liniek, spojov a zastávok a zabezpečovať ich bude SAD Prešov, Bus Karpaty a SAD Humenné. 

ZDROJ: https://www.po-kraj.sk/sk/samosprava/media/tlacove-spravy/ts2023/doprava/v-lete-spusta-psk-atraktivnu-sluzbu-cyklobusy.html

 

Beliansky expres prepojí Prešovský kraj a Poľsko, prinesie zľavu na hrad

Železničné spojenie Poprad-Tatry – Stará Ľubovňa – Muszyna štartuje svoju letnú sezónu 3. júna 2023. Premávať bude každý víkend až do 3.9.2023. Beliansky expres prichádza počas tohtoročnej letnej sezóny s novinkou: cestujúci, ktorí si zakúpia lístok na tento vlak získavajú zľavu 1 euro na návštevu hradu Ľubovňa a skanzenu. Novinku pripravil pre cestujúcich PSK a IDS Východ v spolupráci s Ľubovnianskym múzeom.

Od 1. júla budú môcť cestujúci Belianskym expresom využívať v Starej Ľubovni aj nadväzné autobusové spojenie do Červeného kláštora či Pieninského národného parku. Novinkou tohto autobusového spojenia je možnosť prepraviť autobusom aj bicykel.

Odchody:  

ZDROJ: https://www.po-kraj.sk/sk/samosprava/aktuality/aktuality-2023/doprava/beliansky-expres-prepoji-presovsky-kraj-polsko-prinesie-zlavu-hrad.html

Prihláste sa na odber aktuálnych oznamov obce

Buďte tak informovaný o dianí v našej obci

*Zadaním e-mailu súhlasím s odberom aktualít

Kde nás nájdete

O obci

Obec Stebník je samostatný samosprávny a správny celok Slovenskej republiky, ktorý svoje samosprávne kompetencie vykonáva samostatne (zákon SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení).

Základné orgány obce sú starosta a obecné zastupiteľstvo.

Obecné zastupiteľstvo je zastupiteľský zbor zložený z poslancov zvolených v priamych voľbách v počte 5 poslancov.

Kontakty

Web je zabezpečený pomocou Let's encrypt

Úradné hodiny

  • Po: 8:00 - 16:00
  • Ut: 8:00 - 16:00
  • St: 8:00 - 16:00
  • Št: 8:00 - 16:00
  • Pi: 8:00 - 16:00